Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantacija yra ilgalaikė ir efektyvi procedūra, padedanti atkurti prarastus dantis ir grąžinti šypsenai jos funkcionalumą bei estetiką. Tai – pats palankiausias bei kokybę užtikrinantis pasirinkimas norint išvengti nepatogumų susijusių su išimamais protezais.

Kada rekomenduojama atlikti dantų implantaciją?

Dantų implantacija yra optimalus sprendimas, kai įprasti dantų atstatymo metodai dėl įvairių priežasčių tampa netinkami arba nepakankamai efektyvūs. Tai aktualu pacientams, kurie yra praradę daugumą ar visus žandikaulio dantis, o likę dantys nesugeba išlaikyti tiltinių protezų ar kitokio protezavimo. Šiuo atveju implantai padeda atkurti ne tik dantų funkcionalumą, bet ir estetiką, nepažeidžiant likusių sveikų dantų.

Implantacijos būtinybė taip pat kyla, kai neįmanoma atstatyti kramtymo funkcijos tradiciniais metodais dėl žandikaulio būklės ar kitų su sveikata susijusių komplikacijų. Implantai teikia reikiamą stabilumą ir ilgaamžiškumą, užtikrindami efektyvų kramtymą.

Esant dideliam diskomfortui, skausmui ar estetinėms problemoms dėl išimamų protezų, pasitelkiami ant implantų fiksuojami protezai. Tai yra žymiai komfortiškesnis, stabilesnis ir patrauklesnis sprendimas, užtikrinantis didesnį pasitikėjimą savo šypsena bei leidžiantis mėgautis kasdieniais malonumais be rūpesčių.

Dantų atkūrimo implantais galimybės

Vieno danties atkūrimas.

Metodas: į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, ant kurio tvirtinamas vainikėlis. Privalumai: apsaugo kaulą nuo atrofijos, o dantis atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus.

Vieno danties atkūrimas.

Kelių dantų atkūrimas.

Metodas: keli implantai tvirtinami greta trūkstamų dantų, nešlifuojant šalia esančių sveikų dantų. Privalumai: suteikia tiltinių protezų stabilumą be aplinkinių dantų pažeidimo.

Kelių dantų atkūrimas.

Implantai su tiltiniais protezais.

Įsriegus keletą implantų į strategiškai svarbias vietas, ant jų fiksuojami tiltiniai protezai, kurie atkuria daugumą dantų. Šiuo metodu atstatant dantis didesnė tikimybė išvengti kaulo tirpimo, šis būdas suteikia geresnę estetiką ir funkciją nei išimamieji protezai. Jis taip pat labiau saugo paciento natūralius dantis, nes nereikalauja šlifavimo.

Implantai su tiltiniais protezais.

Bedančio žandikaulio atkūrimas („All-on-4“ arba „All-on-6“ metodu).

Bedančio žandikaulio atkūrimas naudojant „All-on-4“ arba „All-on-6“ metodus yra inovatyvios dantų implantacijos technikos, skirtos visiškai atstatyti dantų eilę, kai žmogui trūksta daugelio ar visų dantų. Šios procedūros esmė – sriegti keturis („All-on-4“) arba šešis („All-on-6“) implantus, kurie tampa pagrindu fiksuotai dantų protezų konstrukcijai.

Bedančio žandikaulio atkūrimas („All-on-4“ arba „All-on-6“ metodu).

„All-on-4“ metodas dažniausiai pasirenkamas esant žemo tankio žandikaulio kaului – implantai įstatomi pasvirę, kas leidžia geriau išnaudoti esamą kaulo struktūrą ir išvengti kaulo transplantacijos procedūrų bei greičiau atkurti funkcionalumą.

„All-on-6“ metodas suteikia dar didesnį stabilumą dėl papildomų dviejų implantų. Šis metodas paprastai naudojamas siekiat atkurti viršutinio žandikaulio kramtymo funkciją, kai žandikaulio kaulo būklė leidžia įstatyti daugiau implantų, užtikrinant ilgesnį ir tvirtesnį protezų laikymąsi.

Abu metodai yra efektyvūs, greiti ir estetiški sprendimai, leidžiantys pacientams greitai atgauti natūralią šypseną ir gebėjimą tinkamai kramtyti maistą. Šios procedūros dažnai atliekamos vienos operacijos metu, o pacientas gali išeiti iš klinikos jau su laikinais dantimis, kurie vėliau bus pakeisti nuolatiniais protezais.

Kaip atliekama procedūra?

Siekiant užtikrinti gydymo sėkmę ir paciento komfortą, dantų implantacija mūsų klinikoje yra atliekama keliais svarbiais etapais.

  • Konsultacija. Prieš pradedant gydymą, konsultacijos metu gyd. odontologas įvertina paciento dantų ir žandikaulių būklę, padaro skaitmenines nuotraukas (rentgeno arba kompiuterinės tomografijos). Vėliau aptariama sveikatos istorija, lūkesčiai bei pristatoma procedūros eiga.
  • Gydymo plano sudarymas. Remiantis turimais duomenimis, sudaromas individualizuotas gydymo planas, atsižvelgiant į paciento poreikius ir pageidavimus.
  • Nuskausminimas. Dantų implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą, kuri užtikrina visišką paciento komfortą procedūros metu.
  • Implantacija. Paruošus vietą, į žandikaulio kaulą tiksliai įsriegiamas titano implantas. Po to susiuvamos dantenos ir žaizda paliekama gijimui, kuris dažniausiai trunka 3–6 mėn.

Ką svarbu žinoti po procedūros?

Siekiant užtikrinti implantų ilgaamžiškumą ir funkcionalumą, svarbu tinkamai pasirūpinti savo burnos ertme gijimo periodu. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos patariama atkreipti ypatingą dėmesį po procedūros.

  • Gijimo laikotarpis. Priklausomai nuo individualių paciento organizmo savybių ir atlikto gydymo sudėtingumo, gijimo laikotarpis gali svyruoti nuo 3 iki 6 mėnesių – per šį laikotarpį svarbu laikytis visų gydytojo nurodymų.
  • Burnos higiena. Implantuotai vietai valyti reikėtų rinktis minkštą dantų šepetėlį ir vengti dantų siūlo gijimo zonoje (iki kol gydytojas nurodys kitaip).
  • Mityba. Rekomenduojama vengti kieto ir aštraus, vietoje to rinktis – minkštesnės, skystesnės konsistencijos maisto produktus. Pirmąją parą nekramtykite operuota puse.
  • Nemalonūs pojūčiai. Esant poreikiui, vartokite gydytojo paskirtus skausmą malšinančius vaistus bei ledo paketus, kuriais galima mažinti patinimus.
  • Reguliarūs vizitai pas gydytoją. Reguliariai atvykite nustatytoms profilaktinėms apžiūroms pas gyd. odontologą.

Kokio rezultato tikėtis ir kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą?

Dantų implantacijos procedūra padeda ne tik estetiškai atkurti prarastus dantis, bet ir grąžina jų funkcionalumą, kramtymo ir fonetikos kokybę, pasitikėjimą savimi. Taip pat šis ilgalaikis sprendimas užkerta kelia žandikaulio kaulo nykimui. Esant tinkamai priežiūrai, implantai gali tarnauti dešimtmečius, užtikrinant ilgalaikę naudą ir mažinant būtinybę juos keisti.

Kaip užtikrinti ilgaamžiškumą?

Dažnai pacientai po procedūros teiraujasi, kaip užtikrinti dantų implantų ilgaamžiškumą. Kviečiame susipažinti su specialistų rekomendacijomis.

  • Dantų priežiūra. Implantuotus dantis reikia prižiūrėti kaip ir natūralius dantis naudojant: minkštą dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių šepetėlius, siūlą, liežuvio valiklį. Taip pat kiekvienam pacientui yra rekomenduojama burnos higieną po implantacijos pagerinti naudojant irigatorių.
  • Profesionali burnos higiena. Kas 6 mėnesius (o prireikus, ir dažniau) privaloma lankytis profesionaliai burnos higienai užtikrinant gerą implantų priežiūrą ir burnos sveikatą.
  • Profilaktiniai apsilankymai pas odontologą. Reguliarūs odontologo patikrinimai yra svarbūs norint laiku pastebėti galimas komplikacijas, užkertant kelią jų progresavimui į rimtesnes problemas.

Dažniausiai užduodami klausimai

Specialistai atsako į dažniausiai mūsų pacientų užduodamus klausimus apie dantų implantaciją.

Kiek laiko trunka dantų implantacijos procedūra?

Priklausomai nuo paciento sveikatos būklės ir implantacijos sudėtingumo, procedūra trunka 60 min.–120 min.

Ar implantacijos procedūra skausminga?

Siekiant užtikrinti paciento komfortą, prieš procedūrą taikoma vietinė nejautra arba bendroji nejautra (sedacija). Atlikus implantaciją, gali būti jaučiamas diskomfortas ar nedidelis skausmas, kontroliuojamas vaistų pagalba.

Kokie yra dantų implantacijos privalumai lyginant su kitomis dantų atkūrimo galimybėmis?

Lyginant su kitomis dantų atkūrimo galimybėmis (pvz., išimamais protezais), implantai yra ilgalaikis sprendimas, suteikiantis natūralių dantų pojūtį ir estetiką bei užkertantis kelią žandikaulio kaulo nykimui. Implantai neleidžia kaului atrofuoti ir neturi neigiamo poveikio šalia esantiems sveikiems dantims.

Kaip prižiūrėti dantis su implantais?

Implantuotų dantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų – juos rekomenduojama valyti du kartus per dieną naudojant minkštą dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių šepetėlius, siūlą. Taip pat svarbu reguliariai lankytis profilaktiniams patikrinimams bei vengti pernelyg kieto maisto.

Kokia implantacijos sėkmės tikimybė?

Dantų implantacijos sėkmės tikimybė siekia netgi 95–98 %. Tačiau tam svarbus ir paciento indėlis reguliariai lankantis pas gyd. odontologą ir tinkamai prižiūrint burnos ertmę.

Registruokitės vizitui

Patikėkite savo šypsenos grožį ir sveikatą „Senamiesčio klinikos“ odontologijos profesionalams.

Dantų implantacija