Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

,,Atkurkite dantų sveikatą ir funkcionalumą su profesionaliu šaknų kanalų gydymu.“

Dantų šaknų kanalų gydymas, žinomas kaip endodontinis gydymas, yra odontologinė procedūra, skirta išsaugoti dantį, kurio šaknų kanaluose yra infekcija ar uždegimas.

Procedūra apima uždegiminio nervo ir kitų audinių pašalinimą iš danties šaknų kanalų, dezinfekavimą ir švarų ertmės užpildymą plombine medžiaga. Procedūra atliekama siekiant išvengti infekcijos plitimo į aplinkinius audinius. Po endodontinio gydymo galima kokybiškai atkurti kramtymo funkciją ir estetiką.

Procedūros eiga

  • Diagnostika ir planavimas. Siekiant nustatyti uždegimo ar infekcijos vietą ir plitimą, atliekamas išsamus dantų šaknų kanalų ir aplinkinių audinių ištyrimas, įskaitant vizualinį patikrinimą su vieno danties (dentalinėmis) nuotraukomis.
  • Gydymo plano sudarymas. Atsižvelgiant į individualias paciento būklės ypatybes, sudaromas gydymo planas.

Šaknų kanalų gydymo procedūra

  • Nuskausminimas. Užtikrinama, kad procedūra būtų atliekama taikant vietinį nuskausminimą.
  • Gydymas. Naudojant specialius instrumentus, šaknų kanaluose aptinkami pažeisti pulpos (nervo) audiniai, kurie specialiais instrumentais būna pašalinami. Po to atliekama dezinfekcija, ertmė užpildoma plombine medžiaga.
  • Kanalų užpildymas. Po kanalų valymo ir formavimo šaknų kanalai užpildomi biosuderinama plombine medžiaga, siekiant užkirsti kelią infekcijos grįžimui.
  • Danties restauracija. Danties viršus uždaromas laikina plomba, vėliau, priklausomai nuo danties būklės, gali būti reikalinga galutinė restauracija, pavyzdžiui, danties vainikėlis.

Priežiūra po procedūros

Pooperaciniai nurodymai suteikiami pacientui, įskaitant patarimus dėl skausmo valdymo, mitybos ir burnos higienos. Paskiriami periodiniai patikrinimai ir vizitai, kad būtų stebima gijimo eiga ir danties būklė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Specialistai atsako į dažniausiai mūsų pacientų užduodamus klausimus apie endodontinį gydymą.

Ar šaknų kanalų gydymas skausmingas?

Dėka modernių nuskausminimo metodų šaknų kanalų gydymas paprastai atliekamas be skausmo. Tik po procedūros jaučiamas laikinas diskomfortas, kurį kontroliuoja skausmą malšinantys vaistai.

Kiek trunka šaknų kanalų gydymo procedūra?

Procedūros trukmė priklauso nuo danties būklės ir situacijos sudėtingumo. Paprastai tai užtrunka nuo 1 iki 2 valandų per vieną ar kelis vizitus.

Kiek kainuoja šaknų kanalų gydymas?

Gydymo kaina gali skirtis priklausomai nuo danties šaknų sistemos sudėtingumo, reikalingų medžiagų ir procedūrų kiekio. Tikslią kainą nurodys gydytojas po išsamios diagnostikos.

Kokios pasekmės gali kilti neatlikus šaknų kanalų gydymo?

Neatlikus gydymo, infekcija plinta į aplinkinius audinius, sukeldama dar didesnį uždegimą, skausmą, tinimą ir vėliau – danties netekimą.

Endodontinį gydymą atliekantys gydytojai

Registruokitės vizitui

Patikėkite savo šypsenos grožį ir sveikatą „Senamiesčio klinikos“ odontologijos profesionalams.

Endodontinis gydymas